SCOPH - Zdrowie Publiczne

SCOPH - Program Stały ds. Zdrowia Publicznego Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) łączy studentów medycyny z całego świata w celu nauki, budowania umiejętności, współpracy, odkrywania i wymiany pomysłów w odniesieniu do kwestii związanych ze zdrowiem publicznym, włączając w to problemy zdrowia globalnego, polityki zdrowotnej, promocji zdrowia i aktywności edukacyjnej. Kierującą nami jest wizja, w której członkowie IFMSA-Poland zdobywają optymalne umiejętności i wiedzę, osiągając pełnię swojego potencjału, aby przyczynić się do tworzenia zdrowszego społeczeństwa w zakresie ich możliwości jako studentów oraz przyszłych lekarzy. Realizujemy to poprzez ogólnopolską wymianę wiedzy, tworzenie projektów edukacyjnych i profilaktycznych, działalność opiniotwórczą i rzeczniczą, współpracę międzynarodową, organizację kampanii w mediach społecznościowych, prowadzenie warsztatów umiejętności i ustawiczne kształcenie.

Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Publicznego:

Filip Tokarski
e-mail: lpo@warszawa-polnoc.ifmsa.pl

Projekty działające w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego w Oddziale Warszawa Północ:

SERCE MASZ TYLKO JEDNO

W ramach tego projektu badamy glikemię, poziom cholesterolu we krwi i mierzymy ciśnienie w celu profilaktyki chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie.

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

Projekt mający na celu oswojenie dzieci w wieku przedszkolnym z ochroną zdrowia. W Szpitalu Pluszowego Misia razem z dziećmi zakładamy fartuchy, leczymy ich pluszaki i przekonujemy najmłodszych, że wizyta lekarska może być przyjemna.

RATOWANIE NA SPONTANIE

Z profesjonalnymi fantomami i szkoleniowym AED odwiedzamy różne placówki, by przeprowadzać lekcje z zakresu pierwszej pomocy.

LEKCJA KONTRA INFEKCJA

W ramach tego projektu odwiedzamy przedszkola i uczymy maluchy, jak właściwie myć rączki i dbać o czystość.

MIŚ POD SZPITALNĄ CHOINKĘ

Z uwagi na to, iż wielu małych pacjentów musi pozostać w szpitalu w okresie świątecznym, co roku umilamy im te chwile, odwiedzając ich razem z workiem prezentów.

PSYCHIATRIA TEŻ DLA LUDZI

W ramach tego programu walczymy ze stygmatyzacją chorób psychicznych, pokazujemy, gdzie można szukać pomocy, i przekonujemy, że samobójstwo nie jest rozwiązaniem.

ZABURZENIA ODŻYWIANIA

Zajęcia przeprowadzane w szkołach w celu profilaktyki zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja, bulimia i szereg innych. Przekazujemy uczniom, jak jeść zdrowo i czuć się dobrze ze sobą .

MARROW HERO

W ramach tego projektu, we współpracy z DKMS, prowadzimy rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku.

STRUMIEŃ ŻYCIA

Projekt mający na celu organizowanie akcji krwiodawstwa. STOP UDAROM Na zajęciach uczymy, jak rozpoznać symptomy udaru i co robić dalej. W przypadku udaru należy działać szybko!

PROFIRAKTYKA

Ze względu na to, że nowotwory to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce, edukujemy i przeprowadzamy badania profilaktyczne. Za pomocą spirometru sprawdzamy wydolność oddechową i tłumaczymy, na czym polega szkodliwość palenia tytoniu.

ZDROWIE POD KONTROLĄ

Największa i najbardziej rozpoznawalna akcja SCOPH. Dwa razy w roku w wybranej warszawskiej galerii handlowej studenci kierunków medycznych umożliwiają klientom wykonanie szeregu badań profilaktycznych.

ZDROWE ODŻYWIANIE DZIECI

W ramach projektu prowadzimy zajęcia w przedszkolach, gdzie poprzez zabawę staramy się wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe już wśród najmłodszych.


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.