Akcje

01.07

Czwartek

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - III kwartał 2021

Akcja służąca rozliczeniu działalności ogólnopolskiej w okresie lipiec-wrzesień 2021.

01.06

Wtorek

16:00
Medyczna strona sportu - pierwsze spotkanie

"Medyczna strona sportu” to cykliczny program lokalny prowadzony wspólnie przez IFMSA-Poland Oddział Warszawa-Północ i inicjatywę studencką „Debaty UKSWordzkie” Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW. Jego celem jest przybliżenie widowni aspektów „okołomedycznych” sportu uprawianego na eksperckim poziomie. Program ten przyjmuje formę między innymi wywiadów przeprowadzanych ze sportowcami z różnych dziedzin uprawiających danych sport na poziomie mistrzowskim.

25.05

Wtorek

22:00
MARZYCIELSKA POCZTA EDYCJA DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do akcji Marzycielska Poczta Edycja Dzień Dziecka!!Akcja polega na wykonaniu kartek podarunkowych (rozmiar i technika dowolna). Kartki będą zbierane w Collegium Anatomicum WUM, w trakcie zajęć z anatomii przez Sonię Serafin.Istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia terminu i miejsca odbioru.Zebrane kartki będą dostarczone do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

19.05

Środa

17:00
Anatomia Lekarskiego cz.3

Popularyzacja studiów na kierunku lekarskim. Opowieść o tym jak wyglądają studia medyczne z perspektywy studentów. Poradnik rekrutacyjny i garść cennych rad :)

06.05

Czwartek

17:00
Zrozumieć anatomię: Najważniejsze to co w głowie cz. 2

Warsztaty dotyczące anatomii czynnościowej ośrodkowego układu nerwowego w formie ,,od studentów dla studentów".

29.04

Czwartek

18:00
Zrozumieć anatomię: Najważniejsze to co w głowie cz. 1

Warsztaty dotyczące anatomii ośrodkowego układu nerwowego człowieka w formie ,,od studentów dla studentów"

28.04

Środa

17:00
Anatomia Lekarskiego cz. 2

Popularyzacja studiów na kierunku lekarskim. Opowieść o tym jak wyglądają studia medyczne z perspektywy studentów. Poradnik rekrutacyjny i garść cennych rad :)

24.04

Sobota

17:00
Misja Madagaskar

Misja Madagaskar

22.04

Czwartek

18:00
Zrozumieć anatomię: Od kciuka po mały palec u nogi cz. 2

Warsztaty z anatomii kończyny dolnej człowieka w formie ,,od studentów dla studentów"

21.04

Środa

20:30
Warsztaty z języka angielskiego medycznego "English in Medicine - Recepta na Sukces"

Webinar połączony z warsztatami na temat nauki języka angielskiego medycznego. Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/256H9dLCE

20.04

Wtorek

18:00
Zrozumieć anatomię: Od kciuka po mały palec u nogi cz. 1

Warsztaty dotyczące anatomii kończyny górnej człowieka w formie ,,od studentów dla studentów".

20.04

Wtorek

16:00
Sleep to learn - wyśpij sobie pamięć

The webinar will focus on mechanisms underlying memory consolidation and will directly relate to sleep and sleep-dependent consolidation processes. I will provide an overview of memory processes and brain systems that contribute to memory consolidation during sleep. I will show that these processes are not uniform and the brain orchestrates learning on a fine-tune level. Some of the new techniques used to manipulate memory consolidation in sleep will be mentioned. Finally, the lecture will discuss the benefits of sleep and wake states, such as a meditative state of the brain, for learning and how these two states compare to each...

19.04

Poniedziałek

14:00
Światowy Dzień Ziemi ze SCORP

Już w czwartek, 22.04.2021 r., obchodzimy Światowy Dzień Ziemi <img style="border: 0px;" src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3f/1/16/1f30d.png" alt="

15.04

Czwartek

17:00
Anatomia Lekarskiego cz.1

Popularyzacja studiów na kierunku lekarskim. Opowieść o tym jak wyglądają studia medyczne z perspektywy studentów. Poradnik rekrutacyjny i garść cennych rad :)

08.04

Czwartek

18:00
Zrozumieć anatomię: Z głową na karku cz. 2

Spotkanie dotyczące anatomii narządów wewnętrznych głowy i szyi człowieka w formie od "studentów dla studentów".

07.04

Środa

12:00
Zdrowie pod Kontrolą - Wiosna 2021

Jest to niezwykle ważne i potrzebne wydarzenie. Mimo, że w poprzednich latach odbywało się ono w centrach handlowych, gdzie mierzyliśmy poziom ciśnienia tętniczego, poziom cukru we krwi, uczyliśmy pierwszej pomocy, edukowaliśmy z zakresu żywienia i profilaktyki nowotworów, a dzieci oswajaliśmy z wizytą u lekarza. Teraz nie zwalniamy tempa i przychodzimy do was z niezwykle innowacyjnym projektem.  Przygotowaliśmy specjalnie dla Was wyzwanie NA ZDROWIE, ciekawostki z zakresu zdrowego stylu życia, szereg webinarów oraz konkurs.

01.04

Czwartek

17:15
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu SCOPH + SCORP

Stworzenie postów przekazujących wsparcie osobom ze spektrum autyzmu. Akcja przygotowana przy współpracy SCOPH i SCORP

31.03

Środa

18:00
Odkrywamy karty uzależnień behawioralnych

Uzależnienia behawioralne to forma zaburzeń (nałogów) niezwiązanych z przyjmowaniem substancji, a z niekontrolowanym wykonywaniem pewnych czynności (np. hazard, pracoholizm). Do podstawowych kryteriów służących do opisu tych uzależnień należą: zaabsorbowanie, modyfikacja nastroju, tolerancja, symptomy odstawienne, konflikt, nawroty. Brzmi ciekawie ale enigmatycznie? Niezawodny dr hab. Mateusz Gola zadba o to by przedstawić nam ten temat z perspektywy specjalisty w tym zakresie.

29.03

Poniedziałek

18:00
Zrozumieć anatomię: Z głową na karku cz. 1

Spotkanie dotyczące anatomii kości, mięśni, naczyń i nerwów głowy i szyi człowieka prowadzone "od studentów dla studentów".

20.03

Sobota

19:00
MARZYCIELSKA POCZTA EDYCJA WIELKANOCNA

Startujemy z akcją Marzycielska Poczta w edycji Wielkanocnej.  Celem akcji jest wykonanie (techniką dowolną) jak największej liczby kartek podarunkowych, które będą przeznaczone dla dzieci będących pod opieką Fundacji Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie w czasie Świąt Wielkanocnych. Chcielibyśmy poprzez ten drobny gest pokazać im, że ktoś o nich myśli i przy okazji wywołać mały uśmieszek na twarzy. Jeśli chodzi o dostarczanie kartek - prosimy o kontakt z koordynatorką akcji - Sonią Serafin. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!