Akcje

20.03

Czwartek

18:30
Marzycielska Poczta : Wielkanoc/ kartki dla podopiecznych IMID

Przygotowanie kartek wielkanocnych dla podopiecznych IMID w Warszawie. Technika dowola, motyw świąteczny, życzenia i podpis (imię+pełna nazwa oddziału). 

23.05

Czwartek

17:00
Farmakologia w pigułce - Hemostaza część 2.

Piąty z cyklu webinar poprowadzony przez studentkę naszego wydziału. Zawierał powtórzenie najważniejszych informacji, pomocne grafiki i sposoby na zapamiętywanie skomplikowanych nazw leków.

22.05

Środa

20:00
Farmakologia w pigułce - Hemostaza część 1.

Czwarty z cyklu webinar poprowadzony przez studentkę naszego wydziału. Zawierał powtórzenie najważniejszych informacji, pomocne grafiki i sposoby na zapamiętywanie skomplikowanych nazw leków.

19.05

Niedziela

16:00
Kino SCORPion

Kino SCORPion: "Feministki: co sobie myślały?" Kino SCORPion to projekt w ramach działalności Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju w IFMSA-Poland Oddział Warszawa Północ, który ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego głównie poprzez filmy. Tematyka utworów dotyczy naszego programu stałego, czyli praw człowieka i pokoju na świecie, m.in. sytuacji socjo-ekonomicznej mieszkańców państw na świecie, łamania praw człowieka i zwierząt, konfliktów w państwach, zmian klimatycznych, ubóstwa, niewolnictwa. Punktem wyjścia do dyskusji był film "Feministki: co sobie myślały?". Jest to historia kobiet walczących z ograniczeniami kulturowymi wpojonymi im w dzieciństwie oraz dążących do równouprawnienia, osnuta na kanwie ich zdjęć wykonanych podczas...

18.05

Sobota

08:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2024

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nasze wydarzenie odbyło się w galerii handlowej - Galeria Młociny, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania stomatologiczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. 

11.05

Sobota

10:00
Stanowiska profilaktyczne na konferencji "LEKARZ - PIELĘGNIARKA"

Stanowiska profilaktyczne SCORAxSCOPH - mierzenie ciśnienia, glikemii, dystrybucja ulotek i stanowiska z gadżetami. 

11.05

Sobota

08:00
Konferencja Salus Aegroti "Lekarz-Pielęgniarka"

Konferencja współtworzona z Interdyscyplinarnym Kołem Studenckim Chorób Metabolicznych i Układowych ,,Salus aegroti''. Konferencja naukowa „LEKARZ-PIELĘGNIARKA”-Znaczenie zespołów terapeutycznych dla zdrowia pacjenta oraz wyzwania opieki okołooperacyjnej w ujęciu interdyscyplinarnym”, która odbyła się 11.05.2024 w Auli Schumana UKSW, Kampus Wóycickiego. W programie konferencji były sesje eksperckie traktujące o zespołach terapeutycznych i opiece okołooperacyjnej, a także konkursowe sesje studenckie na temat szpitalnego oddziału ratunkowego, medycyny wewnętrznej oraz chirurgii i anestezjologii. Kryteria: b) zdobyci sponsorzy - przyznany barter lub środki finansowe, zgodnie z kryteriami opisanymi w punkcie 21.4. --> barter na nagrody do sesji plakatowej (rozliczony pod akcjami marketingu) c) zdobyci partnerzy, nieprzyznający barterów ani...

26.04

Piątek

20:00
Farmakologia w pigułce - Leki przeciwdepresyjne

Trzeci z cyklu webinar poprowadzony przez Mateusza Bereźnickiego, studenta naszego wydziału, ale też absolwenta kierunku chemicznego, pracownika Centrum Nauki Kopernik i właściciela kanału ChemioHolik na platformie YouTube. Zawierał powtórzenie najważniejszych informacji, pomocne grafiki i sposoby na zapamiętywanie skomplikowanych nazw leków.

19.04

Piątek

20:00
Poznaj swoją specjalizację (chirurgia ogólna)

Przeprowadzono webinar z Panią doktor będącą w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej.

18.04

Czwartek

17:00
Farmakologia w pigułce - Leki przeciwpsychotyczne

Webinar online poprowadzony przez Oliwię Brzeszkiewicz, studentkę naszego wydziału i członkinię oddziału. Zawierał powtórzenie najważniejszych informacji, pomocne grafiki i sposoby na zapamiętywanie skomplikowanych nazw leków.

17.04

Środa

20:00
Farmakologia w pigułce - Antybiotyki

Webinar poprowadzony przez Mateusza Bereźnickiego, studenta naszego wydziału, ale też absolwenta kierunku chemicznego, pracownika Centrum Nauki Kopernik i właściciela kanału ChemioHolik na platformie YouTube. Zawierał powtórzenie najważniejszych informacji, pomocne grafiki i sposoby na zapamiętywanie skomplikowanych nazw leków.

17.04

Środa

10:00
Pomiar ciśnienia i glikemii - akcja promocyjna Wampiriady

Akcja pomiaru ciśnienia i glikemii na kampusie UKSW zachęcała studentów do uczestnictwa w akcji Wampiriada 6.05.24. Akcja trwała 6 h i wykonaliśmy w sumie 53 pomiary ciśnienia i 60 pomiarów glikemii. Wolontariusze zwiększyli świadomość uczestników na temat chorób sercowo-naczyniowych oraz nauczyli zainteresowanych, jak zmierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem manualnym

03.04

Środa

20:00
Poznaj swoją specjalizację: (Chirurgia dziecięca)

Podczas spotkania online na google meet, audytorium został odtworzony wywiad z doktorem Krzysztofem Adamusem, który przeprowadziłem wcześniej. Była to wyjątkowa sytuacja i pozostałe spotkania, będą organizowane w czasie rzeczywistym.

29.03

Piątek

10:00
Queer Education

Projekt mający na celu zwiększenie kompetencji studentów_ek medycyny na tematy związane z SOGIESC. Poprzez materiały informacyjne, warsztaty, wydarzenia i spotkania edukujemy i uwrażliwiamy studentów_ki nt. potrzeb zdrowotnych osób LGBT+ i mowy inkluzywnej, a także uświadamiamy osoby LGBT+ o roli i zasadach profilaktyki.   Akcja przeprowadzona w ramach "akcji 3" z bazy projektów SCORA

15.03

Piątek

20:30
Poznaj Swoją Specjalizację: [Medycyna rodzinna]

Odbyta w dniu 15.03.2024 akcja poznaj swoją specjalizację miała charakter wywiadu prowadzonego pomiędzy mną, a zaproszoną do udziału Panią doktor Beatą Romanik. Pani doktor podczas zadawanych pytań miała pełną swobodę wypowiedzi, nasza rozmowa dotyczyła procesu specjalizacji oraz materii związanych z pracą zawodową w tej dziedzinie medycyny. Po zakończeniu wywiadu, miał miejsce segment przeznaczony na pytania od audiencji, a następnie podsumowanie dokonane przez prelegentkę i pożegnanie.

11.03

Poniedziałek

20:00
Anatomia w pigułce - Klatka Piersiowa

Kolejna powtórka anatomiczna, tym razem przed kolowium z zakresu klatki piersiowej. Spotkanie trwało 1h i powtórzyliśmy przede wszytkim struktury nerwowe oraz jamy i przestrzenie anatomiczne.

26.02

Poniedziałek

20:30
Poznaj swoją specjalizację: neonatologia

Było to spotkanie z lekarką neonatologii - Joanną Tim-Kanar, podczas którego studenci mogą zadawać pytania Prelegentowi, poznać specyfikę tej specjalizacji - jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Akcja cykliczna.

18.02

Niedziela

18:00
Światowy Dzień Masturbacji

Stworzenie posta z 5 grafikami z okazji Światowego Dnia Masturbacji 25.02. 

30.01

Wtorek

08:45
Peer Education: Szpital Pluszowego Misia

W ramach projektu Szpital Pluszowego Misia nasi wolontariusze przeprowadzili 7 prelekcji w Przedszkolu nr 76 im Warsa i Sawy w Warszawie. Edukatorzy wraz z dziećmi uczyli się udzielać pomocy pluszakom. Opis z bazy projektów: Lęk przed wizytą u lekarza/lekarki często towarzyszy najmłodszym. Organizując akcje chcemy przełamać strach dzieci przed białym fartuchem poprzez wspólną zabawę w leczenie pluszaków. Dzieci mogą przeprowadzić badania diagnostyczne przy użyciu modeli sprzętu medycznego przygotowanego przez studentów/studentki, przeprowadzić operację, zrobić zastrzyk czy nauczyć się na swoim pluszaku pierwszej pomocy.

27.01

Sobota

10:00
Queer Education

Projekt mający na celu zwiększenie kompetencji studentów_ek medycyny na tematy związane z SOGIESC. Poprzez materiały informacyjne, warsztaty, wydarzenia i spotkania edukujemy i uwrażliwiamy studentów_ki nt. potrzeb zdrowotnych osób LGBT+ i mowy inkluzywnej, a także uświadamiamy osoby LGBT+ o roli i zasadach profilaktyki. Akcja przeprowadzona w ramach "akcja 3" z bazy projektów SCORA